دسته‌بندی نشده

خواص سویق سنجد

سنجد یکی از پرخاصیت ترین گیاهان است و از تمامی قسمت های آن مانند برگ، میوه و حتی هسته آن استفاده می شود. در تهیه #سویق_سنجد نیز باید از گوشت میوه، هسته و پوست آن استفاده نمود. این میوه افزون بر مصرف به عنوان یک خوراکی سالم و بی ضرر، به خاطر خواص اعجاب انگیزش در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد.

آن چه درباره خواص سنجد نمی دانید
??
بسیاری از مادران پس از #بارداری دچار پوکی استخوان و پوسیدگی دندان می شوند که علت آن #کمبود_کلسیم و مکانیزم طبیعی بدن برای تامین کلسیم مورد نیاز جنین است. سویق سنجد به عنوان منبع سرشار از کلسیم طبیعی، در جبران این کمبود کلسیم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. سویق سنجد در عین حال موثر در افزایش شیر مادر است و استفاده از آن پس از تولد نوزاد، هم به جبران کلسیم از دست رفته منجر شده و هم موجب افزایش #شیر_مادر است و نیز این شیر غنی از کلسیم خواهد بود. همچنین مصرف آن در دوران بارداری و استفاده از آن به عنوان #مکمل_غذایی_کودک تاثیری مثبت در رشد ذهنی و #افزایش_هوش_کودک دارد.
??
#پوکی_استخوان چهارمین عامل مرگ و میر در جهان است و از هر ۴ نفر شخص بالای ۲۵ سال؛ به دلیل رژیم غذایی نادرست و سوء تغذیه، یک نفر به آن مبتلا است! با توجه به خواص سنجد و به ویژه سویق سنجد؛ مصرف این مکمل غذایی و داروی طبیعی می تواند نقشی حیاتی در پیشگیری و حتی درمان پوکی استخوان داشته باشد.
همچنین همان طور که در خصوص زنان باردار گفته شد، #پوسیدگی_دندان ناشی از کمبود کلسیم نیز از موارد شایعی است که ممکن است کودکان و آقایان نیز به آن دچار شوند و مصرف سویق سنجد در کنار سایر اقدامات بهداشتی و مراقبتی دهان و دندان، عاملی موثر در پیشگیری از پوسیدگی دندان است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *